Od stycznia 2020 roku nasza szkoła ma zaszczyt uczestniczyć w programie certyfikacji szkół "Szkoła Pozytywnego Myślenia" realizowanym w ramach projektu "Myślę pozytywnie".  Podejmowane działania są odpowiedzią na potrzeby współczesnego, rozwijającego się społeczeństwa, w którym istotne staje się wspieranie zdrowia i potencjału psychicznego dzieci i młodzieży,
w szczególności w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego.

Przez cały rok będziemy współpracować z Instytutem Edukacji Pozytywnej  nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

 
 

Z czym wiąże się udział w programie certyfikacji?

  1. Otrzymaliśmy pakiet materiałów do realizacji programu wsparcia zdrowia psychicznego w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych placówki.
  2. Otrzymaliśmy dostęp do bezpłatnej platformy w ramach, której możemy korzystać z bezpłatnych szkoleń online oraz narzędzi ewaluacji działań profilaktyczno-wychowawczych.
  3. Specjalnie dla nas wsparcie eksperta online przez cały rok 2020, z poziomu platformy będziemy mieli możliwość skontaktowania się z mentorem, który odpowie na wszelkie pytania i podpowie rozwiązania, jeśli chodzi o wdrażanie programu zdrowia psychicznego w naszej szkole.
  4. Wsparcie warsztatowe dla uczniów i uczennic oraz spotkania z rodzicami według możliwości Fundacji - na bieżąco będziemy informowani o dostępnych programach wsparcia.
  5. Co miesiąc nasza placówka powinna wykonać jedno zadanie certyfikacyjne.
 
 

Program współfinansowany ze środków  Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Zdrowia