Gry planszowe, to coś co wszyscy bardzo lubimy!!! "Carcassonne", "Dixit", "Wsiąść do pociągu", "Gorący ziemniak", "Tajniacy" i wiele innych.

Świetlica szkolna zmieniła się w miejsce, gdzie dzielni archeolodzy odszukują pozostałości świata prehistorycznego.  Dzieci dzieliły się ogromną wiedzą, jaką posiadają na temat dinozaurów, następnie samodzielnie wykonywali formy i odlewy gipsowe figurek tych prehistorycznych gadów.

Pewnego popołudnia świetlica zmieniła się w salę doświadczeń:)
Poznawaliśmy, co to jest ciecz nienewtonowska - czyli płyn, który pozornie przeczy prawom fizyki;) Mając do dyspozycji mąkę ziemniaczaną  zrobiliśmy sobie również piankolinę!!! Mąka + balsam do ciała = piankolina. Samodzielnie wykonane masy plastyczne to świetna zabawa sensoryczna dla wszystkich dzieci małych i dużych, a i dorosły chętnie się potapla. Trzeba przyznać, że oprócz zabawy to miłe odprężenie dla dłoni.

KREATYWNE DZIECIAKI

Co to jest kreatywność? “…to postawa, która umożliwia z jednej strony odnalezienie nowych aspektów w tym, co znane i bliskie, z drugiej zaś stawanie w obliczu tego, co nowe i obce, i za pomocą istniejącej już wiedzy przetworzenie go w nowe przeżycie” (Erika Landau). Mówiąc inaczej, kreatywność to umiejętność dostrzegania w rzeczach zwyczajnych, pospolitych tego, co niezwykłe…Uczniowie na co tygodniowych warsztatach tworzą piękne prace plastyczne. To dla nich okazja do budowania wiary w siebie i poczucia własnej wartości. Wbrew pozorom nie potrzeba wcale skomplikowanych pomocy naukowych aby wzbudzić w dziecku ciekawość gdyż świetną zabawę zapewnią proste zabawy na zwykłych przedmiotach codziennego użytku. Kreatywność u dzieci możemy rozwijać także w zaciszu własnego domu. W nabywaniu twórczych kompetencji pomoże wspólne spędzanie czasu na różnych ćwiczeniach i zabawach. Rodzice mogą razem z dzieckiem rozwiązywać zadanie domowe, pobudzając jednocześnie ich wyobraźnię. Z pomocą przyjdą również różnego rodzaju gry edukacyjne i logiczne, przez co naukę połączymy z dobrą zabawą.

Zajęcia warsztatowe: „Kreatywne dzieciaki” mają na celu dostarczenie radości oraz rozwój indywidualnych talentów. Co poniedziałek nasze kreatywne dzieciaki tworzą małe dzieła sztuki