2019

Euroweek 2019 to do tej pory największa edycja wyjazdów na obóz szkoleniowy, liczba chętnych uczestników przerosła nasze oczekiwania. W tegorocznym wyjeździe wzięło udział aż 70 uczestników z klas V-VIII szkoły podstawowej.

W Ośrodku Wypoczynkowym Aleksander zakwaterowaliśmy się 12 listopada w godzinach popołudniowych i od tego momentu rozpoczęła się nasza przygoda z wolontariuszami.          Ci uczestnicy, którzy pierwszy Euroweek mieli już za sobą, ze zniecierpliwieniem czekali na spotkanie z wolontariuszami, a Ci, którzy swoją przygodę rozpoczęli w tym roku, bardzo chcieli się dowiedzieć, co właściwie będą robić przez kolejne kilka dni.

Naszym przewodnikiem po obozie szkoleniowym był Rio Fernandez z Indonezji, jego pomocnikami wolontariusze z Meksyku, Peru oraz Wietnamu. W  środę przed południem ośrodek wypoczynkowy wypełnił się innymi wolontariuszami. Uczniowie zostali podzieleni   na grupy i każda z nich w ciągu 5 minut miała okazję poznać pozostałych wolontariuszy.

Jak co roku, zajęcia proponowane przez Rio i jego pomocników pobudzały wyobraźnię oraz rozwijały nie tylko umiejętności językowe ale również artystyczne. Nasi uczniowie przedstawiali własne wersje znanych teledysków, tworzyli nowe aplikacje, wypowiadali się na temat stereotypów dotyczących szkoły, miłości, przyjaźni, miejsc pracy, rodziny, parodiowali youtuberów, brali udział w pokazie talentów, tworzyli zwierzęta, wymyślali szkołę marzeń oraz parodiowali znane programy telewizyjne. Każdy dzień rozpoczynał          się rozgrzewką językowo-ruchową a kończył dyskoteką. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat krajów wolontariuszy podczas prezentacji Peru oraz Meksyku.

Ostatni wieczór był pełen emocji i wzruszeń. Dla niektórych to ostatni wyjazd Euroweek       ze szkoły podstawowej. Liczę, że wyjazdy te na długo pozostaną we wspomnieniach naszych uczniów. Po licznych podziękowaniach uczniowie wymienili się drobnymi prezentami              z wylosowanym wcześniej uczestnikiem. Nie mogło być inaczej, pomimo późnej godziny uczniowie chętnie bawili się na ostatniej dyskotece i  żegnali z nowymi przyjaciółmi.

Dziękujemy za tak liczny udział w projekcie i ogromne zaangażowanie w wykonywanie zadań.

Euroweek 2019 oficjalnie dobiegł końca.

 

 

Joomla templates by a4joomla