Kończy się adwent, naszym zwyczajem jest to czas ogłaszania wyników konkursu "Wianek adwentowy". W tym roku niech to będzie czas cieszenia się wiankami, których zdjęcia zostały przesłane. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprezentowali nam swój wianek. Jak widać, stały się one piękną ozdobą na czas adwentu.

Listopadowe lekcje katechezy ukierunkowały nasze myśli na niebo. Na początku wpatrywaliśmy się w Szczęśliwców, którzy po wielu trudach swojego życia odebrali swoją wieczną nagrodę. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych uczniów poznaliśmy ciekawych Świętych oraz mniej lub bardziej znane fakty z ich życia. Każdy mógł znaleźć wzór dla siebie.

Ostatnie dni to przygotowania do adwentu : wianek, roratka no i koniecznie ulubione przez wszystkich kalendarze adwentowe- tym razem inne niż zwykle. Uczniowie z radością podjęli wezwanie stworzenia własnego kalendarza, dzięki któremu uda im się przygotować serce dla Nowonarodzonego Jezusa.  Ciekawe pomysły, kreatywność i pracowitość dzieci przyniosły zaskakujące efekty. Trudno było wyłonić zwycięzców.  Kalendarze są przeróżne i zawierają ciekawe pomysły : od zrobienia czegoś dobrego dla rodziny 😊  aż po modlitwę za ludzi ubogich. Nie brakuje postanowień rezygnowania ze słodyczy lub TV.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim wytrwałego realizowania zadań i postanowień !

Zwycięzcami konkursu  zostali:

I miejsce: Hanna Galus, Marianna i Hanna Grychtoł, Natalia i Emilia Rulik