2019

Euroweek 2019 to do tej pory największa edycja wyjazdów na obóz szkoleniowy, liczba chętnych uczestników przerosła nasze oczekiwania. W tegorocznym wyjeździe wzięło udział aż 70 uczestników z klas V-VIII szkoły podstawowej.

W Ośrodku Wypoczynkowym Aleksander zakwaterowaliśmy się 12 listopada w godzinach popołudniowych i od tego momentu rozpoczęła się nasza przygoda z wolontariuszami.          Ci uczestnicy, którzy pierwszy Euroweek mieli już za sobą, ze zniecierpliwieniem czekali na spotkanie z wolontariuszami, a Ci, którzy swoją przygodę rozpoczęli w tym roku, bardzo chcieli się dowiedzieć, co właściwie będą robić przez kolejne kilka dni.

Naszym przewodnikiem po obozie szkoleniowym był Rio Fernandez z Indonezji, jego pomocnikami wolontariusze z Meksyku, Peru oraz Wietnamu. W  środę przed południem ośrodek wypoczynkowy wypełnił się innymi wolontariuszami. Uczniowie zostali podzieleni   na grupy i każda z nich w ciągu 5 minut miała okazję poznać pozostałych wolontariuszy.

Jak co roku, zajęcia proponowane przez Rio i jego pomocników pobudzały wyobraźnię oraz rozwijały nie tylko umiejętności językowe ale również artystyczne. Nasi uczniowie przedstawiali własne wersje znanych teledysków, tworzyli nowe aplikacje, wypowiadali się na temat stereotypów dotyczących szkoły, miłości, przyjaźni, miejsc pracy, rodziny, parodiowali youtuberów, brali udział w pokazie talentów, tworzyli zwierzęta, wymyślali szkołę marzeń oraz parodiowali znane programy telewizyjne. Każdy dzień rozpoczynał          się rozgrzewką językowo-ruchową a kończył dyskoteką. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat krajów wolontariuszy podczas prezentacji Peru oraz Meksyku.

Ostatni wieczór był pełen emocji i wzruszeń. Dla niektórych to ostatni wyjazd Euroweek       ze szkoły podstawowej. Liczę, że wyjazdy te na długo pozostaną we wspomnieniach naszych uczniów. Po licznych podziękowaniach uczniowie wymienili się drobnymi prezentami              z wylosowanym wcześniej uczestnikiem. Nie mogło być inaczej, pomimo późnej godziny uczniowie chętnie bawili się na ostatniej dyskotece i  żegnali z nowymi przyjaciółmi.

Dziękujemy za tak liczny udział w projekcie i ogromne zaangażowanie w wykonywanie zadań.

Euroweek 2019 oficjalnie dobiegł końca.

Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
 W 1918 roku, 11 listopada nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszonego państwa polskiego.  Kolejna rocznica odzyskania niepodległości uświadomiła nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.
W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii pt.: ,,Krótka lekcja historii" przygotowanej przez uczniów klasy 5b.
 Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy  Rotę i pieśń Brygady Legionów Polskich.

Świece, które w październiku  zbieraliśmy w naszej szkole zostały już przekazane do Domu Ubogich w Wirku. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.