Drodzy  Uczniowie i Rodzice,

już za kilka dni spotkamy się w szkole na zajęciach stacjonarnych, przypominam o przestrzeganiu przez uczniów podstawowych zasad higieny takich jak mycie rąk czy ich dezynfekcja po wejściu do szkoły. Należy korzystać tylko ze swoich podręczników, zeszytów  i przyborów, nie  można dzielić się nimi z innymi. Proszę aby uczniowie przychodzili do szkoły  nie wcześniej niż  10 minut przed rozpoczęciem zajęć.  Rekomendujemy  aby we wspólnej przestrzeni  szkolnej czyli na schodach, korytarzach, w czasie przerw międzylekcyjnych, w drodze na stołówkę szkolną, uczniowie  korzystali z maseczek i zasłaniali usta oraz nos. Proszę zadbać aby maseczki, z których korzystają dzieci były podpisane. Do odwołania ograniczamy obecność osób dorosłych w budynku szkoły, prosimy o kontakt telefoniczny czy mailowy. Rodziców i opiekunów przyprowadzających  i odbierających dzieci ze świetlicy szkolnej zobowiązujemy do korzystania z drzwi wejściowych od strony podwórka szkolnego.  Również do odwołania uczniowie nie będą korzystać z szafek szkolnych. Od 1 września 2020 r. wprowadzamy w szkole procedury bezpieczeństwa, które zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej, prosimy o zapoznanie się z nimi i ich przestrzeganie. Tylko wspólnie możemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszej społeczności szkolnej.

Anna Wlaszczyk

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rudzie Śląskiej