14 października dla uczniów klas I a i b  był niezwykle ważnym dniem, w którym zostali uroczyście przyjęci do społeczności naszej szkoły. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco zaprezentowali zasady przechodzenia przez jezdnię, oraz zasady zachowania. Wykazali się również wiedzą o naszej ojczyźnie. Następnie złożyli, na sztandar szkoły, uroczyste ślubowanie:

"Będę starał się być dobrym i uczciwym,
 Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły,
 Będę szanował swoich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i kolegów,
Będę uczył się tego co piękne,
Będę kochał swoją ojczyznę."

Pani dyrektor, symbolicznym ołówkiem, dokonała aktu pasowania na ucznia. W tym dniu każdy uczeń otrzymał legitymację szkolną. Były również dyplomy, drobne upominki i skromny poczęstunek.

Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Powodzenia!

Dziś kl. Ia zakończyła uczestnictwo w akcji Cała Polska Programuje. Każde zadanie było dla nas nowym wezwaniem. Wszyscy świetnie się bawiliśmy zdobywając nowe umiejętności konstrukcje i manipulacyjne. Nauczyliśmy się szybko i logicznie myśleć i kombinować w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Przed nami jeszcze wiele zadań ponieważ realizujemy Ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować.    Jesteśmy już gotowi i czekamy na nowe  zadania.