Warsztaty przyrodnicze

Najlepszym sposobem na naukę jest doświadczenie praktyczne….

 

     W ubiegłym tygodniu w ramach projektu Brawo gościliśmy w naszej szkole panią Klaudię oraz pana Krzysztofa – pedagogów leśnych oraz instruktorów survivalu, którzy zaprosili nas na spacer edukacyjny po szkolnym ogrodzie, opowiadali o przygotowaniu zwierząt do zimy.
Nauczyli, że survival to sztuka życia – w domu, w szkole, w biurze i na ulicy, bo survival to nie tylko las i ekstremalne sytuacje z dala od cywilizacji, z prawdziwą sztuką przetrwania mierzymy się na co dzień. W czasie zajęć poruszono także zagadnienie etyki outdoorowej, czyli prawidłowego zachowania się względem przyrody, gdy się w niej znajdujemy. Żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich.

Dziękujemy!!!

  

 

 

 

 

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO NSTYTUTU WOLNOSCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NOWEFIO NA LATA 2021-2030