Warsztaty przyrodnicze

Najlepszym sposobem na naukę jest doświadczenie praktyczne….

W ubiegłym tygodniu w ramach projektu Brawo gościliśmy w naszej szkole panią Klaudię oraz pana Krzysztofa – pedagogów leśnych oraz instruktorów survivalu, którzy zaprosili nas na spacer edukacyjny po szkolnym ogrodzie, opowiadali o przygotowaniu zwierząt do zimy.
Nauczyli, że survival to sztuka życia – w domu, w szkole, w biurze i na ulicy, bo survival to nie tylko las i ekstremalne sytuacje z dala od cywilizacji, z prawdziwą sztuką przetrwania mierzymy się na co dzień. W czasie zajęć poruszono także zagadnienie etyki outdoorowej, czyli prawidłowego zachowania się względem przyrody, gdy się w niej znajdujemy. Żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich.

Dziękujemy!!!

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO NSTYTUTU WOLNOSCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NOWEFIO NA LATA 2021-2030

Spotkanie z dziennikarzem, pracownikiem Radia Silesia.

16 listopada w naszej szkole gościliśmy dziennikarza lokalnych mediów Pana Jacka Maczucha, który zaprezentował warsztat pracy dziennikarskiej oraz opowiedział o roli mediów we współczesnym świecie. Swoim słowem i gestem zainteresował nawet najbardziej „niecierpliwych” uczniów. Niektórzy mieli również niepowtarzalną okazję krótko porozmawiać z Gościem po spotkaniu i przygotować audycję do Radia Silesia w gwarze śląskiej . Dyskutowaliśmy realizowanym w szkole projekcie BRAWO.

Posłuchajcie sami:

Projekt BRAWO w Szkole Podstawowej nr 25

Bardzo się cieszymy, że działalność naszej fundacji  nie przechodzi bez echa. Zachęcamy Was do przeczytania artykułu , do którego link znajdziecie TUTAJ.

Warsztaty kulinarne

W ramach projektu BRAWO uczniowie z klasy czwartej wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci przygotowały trufelki daktylowe, jogurtowy pancakes z owocami, warzywne koreczki. Na zajęciach gościła pani Justyna Dragan, autorka bloga kulinarnego oraz książki "Nastoletnie Wypiekanie. Pyszne i fit”. Dzięki warsztatom kulinarnym uczniowie poznali nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabyli umiejętności planowania i organizowania swoich działań, a przede wszystkim rozwinęli swoją kreatywność.