ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie
się w dniu 2 września 2019 r. o godz. 10:00
w sali gimnastycznej  ZS-P2 przy ulicy I. Kaczmarka 9 .
Msza  święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
zostanie odprawiona o godz. 9:00.
Uczniowie biorący udział we mszy św. wychodzą z podwórka szkolnego do kościoła,
pod opieką wychowawców o godz. 8:45.

SIEĆ KANALIZACYJNA

Dyrektor  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2
w Rudzie Śląskiej
informuje, że ze względu na  budowę sieci  kanalizacyjnej przy  ulicy Kaczmarka 9
od  1 lipca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r.
obowiązuje zakaz wstępu na teren szkolny.

W trosce o bezpieczeństwo,  zwłaszcza dzieci i młodzieży , proszę o bezwzględne przestrzeganie zakazu.

Egzamin Gimnazjalny, Sprawdzian - 2019r.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

,,Kart w kalendarzu było niemało.

Codziennie jedną zdejmował czas.

I cóż powiecie, ot przeleciało.

Rok szkolny minął jak z bicza trzasł.”

Po całym roku ciężkiej pracy nadszedł czas na upragnione wakacje. W środę 19 czerwca pożegnaliśmy szkołę, żeby po 10 miesiącach nauki odpocząć i zebrać siły na powrót do codziennych obowiązków. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęło się o godz.9.00 w sali gimnastycznej. Podczas uroczystości mogliśmy zobaczyć przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych i obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 4b. Następnie głos zabrali przedstawicie Rady Rodziców dziękując za udany rok szkolny dyrekcji, nauczycielom i uczniom. Z kolei pani dyrektor serdecznymi słowami podsumowała mijający rok szkolny i przystąpiła do najprzyjemniejszej części ceremonii- rozdania świadectw z wyróżnieniem, przekazania listów gratulacyjnych rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce i wręczenia statuetek najlepszym uczniom i sportowcom szkoły podstawowej i gimnazjum. Nagrody otrzymali również uczniowie ze 100% frekwencją oraz klasa najbardziej zaangażowana w zbiórkę surowców wtórnych. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby rozdać świadectwa i podsumować miniony rok szkolny. Takie były ostatnie chwile wspólnego spotkania poświęconego zakończeniu roku szkolnego.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy udanych wakacji i do zobaczeniu we wrześniu!

Niech żyją wakacje