"100 minut na 100 - lecie odzyskania Niepodległości " - Biegamy dla Niepodległej

 

Chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  9 XI 2018 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe, sportowe wydarzenie pod hasłem ,,100 minut dla Niepodległej”. Celem imprezy było połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla Polski dnia, jakim jest Dzień Niepodległości.  Do udziału w imprezie zgłosiło się 81 uczniów, którzy ubrani w barwy narodowe stworzyli  4 zespoły i o godz. 9.31 wyruszyli na trasę biegu. Zadaniem każdego zespołu był 100-minutowy bieg sztafetowy, w którym pałeczki zostały zastąpione  flagami Polski. Każdy uczeń po przebiegnięciu swojego odcinka przyklejał białego lub czerwonego motylka do przygotowanych wcześniej brystoli. Bieg zakończył się o godz. 11.11. Po rzetelnym podliczeniu liczby motylków  okazało się, że uczniowie  wspólnie przebiegli trasę mierzącą ok 75km. Impreza przebiegła w radosnej, uroczystej atmosferze  wzbudzając wiele pozytywnych emocji,  jednocząc społeczność szkolną.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego szczególnego jubileuszu.