Wszystkim zaangażowanym w organizację kiermaszu serdecznie dziękujemy!!!

Uczniowie klas II wraz z wychowawcami złożyli samodzielnie przygotowaną  wiązankę  pod pomnikiem osób zaginionych walczących o naszą wolność i niepodległość na cmentarzu w Kłodnicy.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie na wykonanie lapbooka pt. Moja Niepodległa. Pracy nad wykonaniem lapbooka podjęli się następujący uczniowie:  Małgorzata Operchalska, Agata Kusz, Julia Pawłowska, Maja Rajnert oraz  Paweł i Łukasz Staroń. Wykonane prace były bardzo przemyślane, piękne i pełne wiedzy o historii związanej z dążeniem Polaków do niepodległości. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

Nasza szkoła włączyła się w tym roku po raz pierwszy do akcji BohaterOn , której celem jest upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego. To piękna inicjatywa, która łączy pokolenia, buduje poczucie więzi międzyludzkiej i uwrażliwia młodych ludzi. Uczniowie własnoręcznie ozdobili i wypisali kartki dla Powstańców. Mamy nadzieję, że wszystkie sprawią naszym Bohaterom wiele radości.

ZABAWY Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ W TLE

W poniedziałek i środę uczniowie klas I-III brali udział w zabawach i quizach dotyczących naszej ojczyzny, przygotowane przez p. Winkler oraz p. Pawlas. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, śpiewały hymn, układały puzzle, a także słuchały ciekawostek i oglądały legendy związane z historią Niepodległej oraz symbolami narodowymi. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymali punkty. Najaktywniejsi z poszczególnych klas zostaną nagrodzeni na apelu. Na koniec każdy uczeń wyciął białego lub czerwonego motyla i przykleił na kontur mapy Polski.